TRİATLONDA 2010 YILININ EN BAŞARILI SPORCULARI VE TAKIMLARI BELLİ OLDU
04.10
2010

Triatlon Federasyonu’nun 2010 yılı ulusal Müsabakaları Kuşadası Türkiye Şampiyonası ile sona erdi. Yıl içinde yapılan tüm müsabakaların değerlendirilmesi sonucu tüm dallarda final sıralaması ile başarılı olan sporcular ve klasman sıralaması ile de başarılı takımlar belirlendi.

 

Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş, ödül töreni ile sona eren Kuşadası Türkiye Şampiyonasının çok başarılı geçtiğini belirterek,  Bu yıl Yalova, Sapanca, Karasu, Eğiridir ve son olarak Kuşadası’nda yapılan müsabakalarda sporcuların aldıkları en iyi derecelerin toplanması ile final sıralamasının ortaya çıktığını, aynı şekilde bu yarışmalara takım olarak katılan kulüplerin klasmanının da belli olduğunu söyledi.

 

Buj değerlendirme sonucu 2010 yılındaki performansları ile ilk üç dereceye giren sporcular ve takımlar Kuşadası Triatlonu sonunda kupalarını ve madalyalarını da aldılar.

Sonuçlar şöyle:

 

 

 

 

YILDIZ BAYANLAR FİNALİ

 

 

 

 

 

 

 

GENEL TOPLAM

S.NO

ADI VE SOYADI

KULÜBÜ

 

TOPLAM

PUAN

1

İlkay POLAT

Gelibolu Spor Kulübü

 

01:53:41

60

2

Yağmur AYDOĞAN

Gelibolu Spor Kulübü

 

01:23:10

56

3

Yelbesu BÜYÜKZÖNGÜR

Gelibolu Spor Kulübü

 

01:24:14

51

 

 

GENEL KLASMAN SIRALAMASI

TAKIM SIRALAMASI

 

 

DERECE

PUAN

GELİBOLU SPOR

05:47:27

60

 

 

 

 

 

YILDIZ ERKEKLER FİNALİ

 

 

 

 

 

 

 

 

GENEL TOPLAM

S.NO

ADI VE SOYADI

KULÜBÜ

 

TOPLAM

PUAN

1

Ali ALTAN

Altay Spor Kulübü

 

00:36:22

58

2

Hikmet DİRİK

Altay Spor Kulübü

 

01:39:55

54

3

Haşmetcan AKTAN

Gelibolu Spor Kulübü

 

01:04:08

52

 

GENEL KLASMAN SIRALAMASI

 

TAKIM SIRALAMASI

 

 

DERECE

PUAN

 

GELİBOLU SPOR KULÜBÜ

05:05:31

60

 

ALTAY SPOR KULÜBÜ

05:16:36

58

 

 

 

 

 

 

 

GENÇ ERKEKLER FİNALİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

S.NO

ADI VE SOYADI

KULÜBÜ

 

PUAN

TOPLAM

PUAN

1

Samet BÜYÜKZÖNGÜR

Gelibolu Spor Kulübü

 

20

03:12:32

60

2

Sabri ÖĞE

Balıkesir Gençlik Spor Kulübü

 

18

03:13:54

56

3

Sarp ÖNCÜ

Balıkesir Gençlik Spor Kulübü

 

14

03:31:44

47

 

 

GENEL KLASMAN SIRALAMASI

 

TAKIM SIRALAMASI

 

 

DERECE

PUAN

 

BALIKESİR GENÇLİK SPOR

10:11:09

60

1

GELİBOLU SPOR

11:06:42

56

2

GÖZTEPE SPOR KULÜBÜ

11:18:25

52

3

 

 

GENÇ BAYANLAR FİNALİ

 

 

 

 

 

 

 

 

S.NO

ADI VE SOYADI

KULÜBÜ

 

TOPLAM

PUAN

1

Ebru DOĞAN

Gelibolu Spor Kulübü

 

03:52:46

60

2

Ümran ASLAN

Alanya Bld.Spor

 

03:47:47

57

3

Ceren ORHANLI

Balıkesir Bld.Spor Kulübü

 

 

55

 

 

GENEL KLASMAN SIRALAMASI

TAKIM SIRALAMASI

 

 

DERECE

PUAN

GELİBOLUSPOR

12:00:09

60

 

 

 

 

 

BÜYÜK ERKEKLER FİNALİ

 

 

 

 

 

 

 

 

S.NO

ADI VE SOYADI

KULÜBÜ

 

TOPLAM

PUAN

1

Kemal ÇOBANYILDIZI

Ankara Karagücü

 

04:15:23

76

2

Zülfü KARABULUT

Atlantik Eğitim K.ve G.S.K

 

05:17:58

74

3

Bahadır TAMA

Aliağa Gençlik Spor Kulübü

 

05:10:58

71

 

 

GENEL KLASMAN SIRALAMASI

 

TAKIM SIRALAMASI

 

 

DERECE

PUAN

 

ANK.KARAGÜCÜ

16:28:29

78

1

ALTAY

12:52:43

68

2

ATLANTİK EĞT.K.ve G.S.K

14:05:18

64

3

DENİZGÜCÜ

14:55:16

60

4

 

 

BÜYÜK BAYANLAR FİNALİ

 

 

 

 

 

 

 

 

S.NO

ADI VE SOYADI

KULÜBÜ

 

TOPLAM

PUAN

1

Çiğdem GÜLGEÇ

Altay Spor Kulübü

 

06:01:09

80

2

Berrak MUTLU

İYTİK

 

06:04:42

74

3

Fadime KAÇAR

Alanya Belediye Spor

 

07:07:29

69

 

 

 

MASTERLER FİNALİ

 

 

 

 

 

 

 

 

S.NO

ADI VE SOYADI

KULÜBÜ

 

TOPLAM

PUAN

1

Hasan İŞBİLEN

Göztepe

 

06:45:46

71

2

Fikret AKAY

Göztepe

 

07:09:27

67

3

Abdüsselam ÇALKAN

Sakarya Tlkom.Sp.Kulübü

 

05:22:00

66

 

 

GENEL KLASMAN SIRALAMASI

 

TAKIM SIRALAMASI

 

 

DERECE

PUAN

 

GÖZTEPE

17:27:31

60

1

 

 

 

2

 

 

1376
Kez Okundu
Haber Galerisi
2010 Yılı İçinde Yayınlanan Haberlerimiz
Ödeme
  • BAŞKANIMIZIN GENEL KURULDA YAPTIĞI KONUŞMA
  • ETU BAŞKANI RENATO BERTRANDI’den MEKTUP
YAZARLARIMIZ
BAŞKANDAN
YAZARLARIMIZ
KIVANÇ GALİP ÖVER
KISA LİNKLER
İLETİŞİM
Türkiye Triatlon Federasyon Başkanlığı
Ulus İş Hanı A Blok Kat:5 No: 516
Ulus/ANKARA
Tel   : + 90 312 309 25 70 - 310 39 60/340 - 341
Faks : + 90 312 309 25 77