Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya ve beraberindeki heyet, Alanya'da temaslarda bulunarak, Belediye Başkanı Murat Yücel ile birlikte bu yıl 30.'su gerçekleşecek Alanya Triatlonu'nun resmi sözleşmesine imza koydu.

Geçen yıl pandemi nedeniyle ertelenen ve bu yıl 29 Eylül - 3 Ekim tarihlerinde yapılması kararlaştırılan Alanya Triatlonu yine ülkemizden ve dünyadan birçok önemli triatleti ağırlayacak.

Alanya'da organizasyon detaylarını konuşmak üzere ayrıca Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer'i de makamında ziyaret eden ve Triatlon Antrenmanı kitabını hediye eden Yalçınkaya, yarışlar için şimdiden heyecanlı olduklarını ifade ederek "Alanya, Türkiye'nin triatlon sporu ile tanışmasında, branşın yaygınlaşmasında en önemli mihenk taşlarından biri. Belediyemizin yanı sıra diğer kamu kurum ve kuruluşlarının desteği ile yine unutulmaz deneyimler yaşatan bir onganizasyon olacağına inanıyorum. Tüm katılımcılara başarılar dilerim." dedi.

Alanya Belediye Başkanı Yücel ise imza töreninde yaptığı açıklamada, "Belediyemizin sponsorluğunda, Alanya Kaymakamlığımız ve Alanya Gençlik ve Spor Müdürlüğü’müzün iştiraki ile 30. Triatlon Yarışları için Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanımız Sayın Bayram Yalçınkaya ile protokolümüzü imzalayarak, sporun ve sporcunun kenti olmaya devam edeceğimizi bir kez daha gösterdik." şeklinde konuştu.

İkili temaslar boyunca federasyonumuzu Başkan Yalçınkaya'nın yanı sıra TTF Genel Sekreteri Göktürk Yılmaz, TTF Organizasyon Kurulu Başkanı Oğuz Aydın, TTF Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Sönmez ve TTF Organizasyon Kurulu Üyesi Onur Şentürk temsil etti.