Triatlon dünyasındaki gelişmeleri takipçileriyle paylaşan, İspanya'nın önde gelen triatlon medya portalı Objetivo Triatlon, Türkiye Triatlon Federasyonu ile Vicent Beltran ve Roberto Cejuela'nın işbirliğiyle hayata geçirilen "Paris 2024 Olimpiyat Projesi"ni gündemine taşıdı.

Projeyi, uluslar arası alanda "yeni ve iddialı bir çalışma" olarak nitelendiren haberde Dünya Triatlon Birliği eğitmenleri arasında yer alan Vicent Beltran'ın sözlerine yer verildi:

"Çok iddialı ve güzel bir çalışma olacak. Türkiye Triatlon Federasyonu'nun 2024 Paris Olimpiyatları'nda sporcu veya sporcular bulundurması için ekibimizle birlikte, üç yıl boyunca destek sunacağız. Projede, kadın ve erkek iki elit sporcunun yanı sıra, yine kadın ve erkek iki gençler kategosi sporcu yer alacak. Ayrıca, Türk antrenörler de üst düzey sporcu antrenman teknikler konusunda deneyimli ekibimizin bilgi birikiminden yararlanacak."

Türk elit atletler Gültiğin Er ve Esra Gökcek'in, Roberto Cejuela'nın antrenman grubu ile ve Valensiya Triatlon Federasyonu'nun lisansı ile çalışmalara Sierra Nevada bölgesinde başladığı ifade edilen haberde projenin özellikle iki ülke sinerjisi için çok önemli bir gelişme olduğunun altı çizildi.

Dünya triatlonunda söz sahibi, iki üst düzey antrenörün bu zorlu ama keyifli proje için heyecanlı olduğu belirtilen yazı, Beltran'ın şu sözleriyle son buldu:

"Türk koçların ve sporcuların gayretleriyle hedefe ulaşacağımıza ve Türkiye'nin Paris'te temsil edileceğine inanıyoruz."

(Kaynak: objetivotriatlon.com)