Ankara Eryaman'da bulunan Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde, 1-14 Temmuz tarihleri arasında kamp sürecini tamamlayan genç milli takımımız, Macaristan’ın Tiszaujvaros şehrinde düzenlenecek Avrupa Triatlon Junior Kupası için bugün (14 Temmuz 2022) yola çıktı.

Selinay Tuğçe Kır, Taha Eren Coşgun ve Burak Çağdaş’tan oluşan milli takımımıza, antrenörler Hüseyin Onur Aydemir ve Alper Tolga Köksoy eşlik ederken milli takım kadrosundaki bir diğer sporcumuz Emir Aracı, sakatlığı nedeni ile kafilede yer alamadı.

Süper sprint mesafe olarak gerçekleşecek müsabakanın yarı finali 16 Temmuz’da, finali ise 17 Temmuz’da yapılacak.

Müsabaka yolundaki milli sporcumuz Burak Çağdaş, verimli bir kamp süreci geçirdiğini belirterek, ikinci kez katıldığı Tiszaujvaros yarışında bu sene final koşmayı istediğini söyledi.

Müsabakaya ilk kez katılan milli sporcumuz Selinay Tuğçe Kır, ‘‘Hedefim, yüzmeden önde çıkarak ilk önce final koşma hakkı elde etmek, arkasından finalde iyi bir sonuç almak.’’ ifadelerini kullandı.

Müsabaka öncesi konuşan milli sporcumuz Taha Eren Coşgun ise ‘‘Geçen yıl final yarışmıştım, tecrübeli olduğum parkurda geçen seneden daha iyi bir sonuç elde etmek için savaşacağım.’’ dedi.

Yarış kafilemize antrenörlük yapan Hüseyin Onur Aydemir, Tiszaujvaros’taki müsabakanın 3 yıldır tercih ettikleri bir yarış olduğunu belirtti. Diğer antrenörler ile iş birliği içerisinde çok verimli bir kamp süreci geçirdiklerini vurgulayan Aydemir, tüm sporculara başarılar diledi.

Milli takım antrenörü Alper Tolga Köksoy ise yaptığı açıklamada, milli takımımızın 2021 yılında final koşma başarısı gösterdiğini, bu sene de bunun üzerine koyarak ilerlemeyi hedeflediklerini belirtti.