Türkiye Triatlon Federasyonu Ordu Triatlonu, 23-24 Temmuz'da düzenlenecek. 

Türkiye Triatlon Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre Oral B'nin isim sponsorluğu ve Ordu Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle gerçekleştirilecek organizasyona Türkiye'nin en iyi triatletleri katılacak. 

Türkiye genelinden M3, yıldız, genç, elit, paratriatlon, yaş grubu ve karışık bayrak kategorilerinde yaklaşık 400 sporcunun katılacağı organizasyonda, mini triatlon (400 metre yüzme, 8 kilometre bisiklet, 2.4 kilometre koşu), süper sprint triatlon (500 metre yüzme, 12 kilometre bisiklet, 3 kilometre koşu), sprint triatlon (750 metre yüzme, 20 kilometre bisiklet, 5 kilometre koşu) ve standart (1500 metre yüzme, 40 kilometre bisiklet, 10 kilometre koşu) mesafeleri gerçekleştirilecek. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, şu ifadeleri kullandı:

"Ordu Triatlonu, salgının ilk yılı da dahil olmak üzere üç yıldır kesintisiz olarak gerçekleştirdiğimiz bir yarış. Organizasyon, şehrin tam kalbinde, Tayfun Gürsoy Parkı'nda yapılacak. Camiamız burada olmayı, burada yarışmayı, kültürüyle ve doğal güzellikleriyle bu özel bölgeyi çok sevdi. Hedefimiz, Ordu'ya ağırlıklı olarak Karadeniz'e komşu ülkelerin katılımıyla uluslararası bir triatlon yarışı kazandırmak." 

Sporculara başarı dileyen Yalçınkaya, katkılarından dolayı Ordu Valisi Sayın Tunç Soyel'e, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mehmet Hillmi Güler'e, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Mustafa Genç'e teşekkür ederek, "Dışişleri Bakan Yardımcımız Sayın Yavuz Selim Kıran'ın destekleri ile Ordu Valiliğimiz ile ayrıca önümüzdeki süreçte Aybastı Perşembe Yaylası ve daha birçok cazibe merkezinin alternatif bir triatlon organizasyonu için nasıl değerlendirilebileceğine dair istişare halindeyiz. Hafta sonu yarış bitiminde teknik ekiplerimiz gerekli incelemelerde bulunacaklar. Umuyorum ki en kısa zamanda güzel haberler vereceğiz." şeklinde konuştu.

Kaynak: Anadolu Ajansı