Değerli Triatlonseverler,

Türkiye Triatlon Federasyonu tarafından 2022 yılı içerisinde sporcuların performanslarını sürekli takip etmek ve uluslararası müsabakalara katılım baraj derecelerinin geçilmesi amacıyla yapılan performans test uygulamasının 2. etabı, 7-13 Mart tarihleri arasında gerçekleşiyor.

Sezon içerisinde devam eden süreçte yapılacak olan uluslararası müsabakalara katılım için aranacak baraj derecelerini geçmek amaçlı yapılan faaliyetlerde, sporcuların olası bir hak mahrumiyeti yaşamamaları için testlere katılımının sağlanması gerekmektedir. Bu kapsamda testler aşağıda belirtilen tarihlerde ve esaslarda yapılacaktır.

Üçüncü etabının nisan ayında gerçekleşeceği performans testleri, yaş grupları kategorisi hariç olmak üzere 9 yaştan (2012 doğumlular) başlamakta olup elit kategoride yarışan sporcularımızı da kapsayacaktır.

İkinci etap testleriyle ilgili ayrıntılı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabileceğinizi, kayıtlar için TTF Üye Portalı'nı kullanmanız gerektiğini, son kayıt tarihini kaçıran sporcuların kesinlikle teste alınmayacağını hatırlatır tüm sporcularımıza, antrenörlerimize, hakemlerimize ve TTF organizasyon sorumlularına başarılar dileriz.

Test Programı ile ilgili bilgiler il müdürlüklerinden gelen bilgiler doğrultusunda güncellenecektir.

Türkiye Triatlon Federasyonu

Triatlon Testi Bilgileri

Test Programı

Feragatname

Muvaffakatname (18 Yaş Altı Sporcular)

Muvaffakatname (18 Yaş ve Üstü Sporcular)