Yaş grupları sprint mesafe Triatlon Avrupa Şampiyonası 12-14 Ağustos 2022 tarihlerinde Almanya'nın Münih kentinde düzenlenecek olup müsabakada yaş grubu sporcularımızın ülkemizi temsil etme olanağı bulunmaktadır.

Ülke kotası 20 sporcu ile sınırlandırılmış kafilede yer alabilmek için 2021 ve 2022 sezonlarında yaş grupları kategorisinde Türkiye Triatlon Federasyonu'nun düzenlemiş / düzenleyecek olduğu triatlon yarışlarına katılmış / katılacak olmak gerekliliği mevcuttur.

Belirlenmiş olan kota sayısı üstünde başvuru olması durumunda, başvuruda bulunan sporcular arasından 2021 Türkiye Triatlon Şampiyonası yıl sonu sıralamasına göre değerlendirme yapılacaktır. Yurtdışında Türk vatandaşı olarak ikamet eden ve bu nedenle Türkiye Triatlon Federasyonu'nun düzenlediği yarışlara katılamamış, yurtdışında triatlon lisansına sahip olup faal olarak triatlon sporuna devam eden sporcular, ikamet ettikleri ülkenin ulusal federasyonunun resmi yarış olarak düzenlemiş olduğu 2021 ve 2022 sezonu yarış sonuçlarını ibraz ettikleri takdirde sıralamaya dahil edilebileceklerdir.

Kayıt işlemleri Türkiye Triatlon Federasyonu aracılığı ile yapılacaktır. Ön başvuru için son tarih 10.02.2022'dir.

Ön başvuru formuna bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Kesin kayıt işlemleri ve yarış ile ilgili ilerleyen günlerde ön başvuru yapan sporcularımıza bilgilendirme yapılacaktır.

Ülkemizi temsil edecek tüm sporcularımıza başarılar dileriz.

Not: Tüm masraflar sporcuların kendileri tarafından karşılanacaktır.

Organizasyon Resmi Web Sitesi

Başvuru Formu